سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های تخصصی علوم رایانه و هنرهای دیجیتالعدد تقدیرتون چنده؟
زمان کنونی: 21-04-2018، 05:43 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Ehsan
آخرین ارسال: Ehsan
پاسخ 1
بازدید 1810
محبوب کنید:

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدد تقدیرتون چنده؟
#1
آیا تا به حال شنیده اید که می گویند عدد تقدیر فلانی مثلا 5 است یا .... و آیا تا به حال درصدد این برآمده اید که عدد تقدیر خودتان را داشته باشید و خودتان آن را به دست آورید؟ اگر دوست دارید عدد تقدیر خود را به دست آورید مراحل زیر را به دقت عمل کنید و در آخر ، تفسیر عدد تقدیر خود را بخوانید. ابتدا به ترتیب عدد سال و ماه و روز تولد و غیره خود را به صورت گفته شده محاسبه نموده و سپس تفسیر آن را در قسمت تفسیر عدد تقدیر بخوانید.


عدد سال
در مبحث عددشناسی فقط با اعداد یک رقمی 1 تا 9 و اعداد دو رقمی 11 ،22 و گاهی 33،44 و مشابه آن سر و کار داریم. این اعداد را « اعداد رهبر » می نامند. برای تبدیل هر عدد دیگر به این اعداد، ابتدا ارقام آن عدد را با هم جمع می کنیم. برای مثال، اگر متولد سال 1996 باشید ارقام این عدد را باید با هم جمع کنید. اگر حاصل جمع آنها یکی از اعداد 1 تا 9 یا 11،22،33و... نشد باید دوباره ارقام عدد حاصل را با هم جمع کنید تا بالاخره به یکی از اعداد یک رقمی 1 تا 9 یا دو رقمی 11،22،33، برسید.
در مثالی که ذکر شد همانطور که ملاحظه می شود حاصل جمع برابر است با: 1+9+9+6=25 پس باید ارقام 2 و 5 را با هم جمع کنیم: 2+5=7 بنابراین عدد سال تولد شما 7 است. یا اگر درسال 1993 به دنیا آمده باشید آنگاه داریم: 1+9+9+3=22 همانطور که ملاحظه می کنید حاصل آن عدد 22 می شود و چون این عدد جز اعداد رهبر است دیگر نیازی به ادامه عملیات نیست و عدد سال تولد شما همین عدد 22 است.

عدد ماه
هر ماه دارای یک عدد می باشد که در زیر آمده است.
ژانویه: 1 ، فوریه: 2 ، مارس: 3 ، آوریل: 4 ، مه: 5 ، ژوئن: 6 ، ژولای: 7 ، آگوست: 8 ، سپتامبر: 9 ، اکتبر: 10 ، نوامبر: 11 و دسامبر: 12
بنابراین اگر شخصی در ماه اکتبر به دنیا آمده باشد عدد ماه تولد او عبارت است از: ( 1 = 0 + 1 = 10= اکتبر) یعنی عدد ماه تولد او 1 است.
اگر در ماه نوامبر به دنیا آمده باشد: ( 2 = 1+1 = 11= نوامبر) یعنی عدد ماه تولد او 2 است.
عدد روز
برای به دست آوردن عدد روز تولدتان کافی است اعداد دو رقمی ( به جز 11 و 22 ) را با هم جمع کنید تا به یکی از اعداد 1 تا 9 یا 11 یا 22 برسید. مثلا اگر کسی در روز 21 یکی از ماه های سال به دنیا آمده باشد عدد روز تولد او عبارت است از: 3=1+2=21، یا اگر در روز 18 یکی از ماه های سال به دنیا آمده باشد ، داریم: 9=8+1=18 یعنی عدد روز تولد او 9 است. یا اگر در روز نوزدهم به دنیا آمده باشد:1=0+1=10=9+1=19یعنی روز تولد او 1 است. ولی اگر در روز 11 یا 22 یکی از ماه های سال به دنیا آمده باشد همان عدد، عدد روز تولد اوست.
عدد سرنوشت
بعد از آنکه عدد سال تولد ، عدد ماه تولد ، و عدد روز تولد خود را به دست آوردید باید این سه عدد را با هم جمع کنید تا به یکی از اعداد 1 تا 9 یا عدد 11 یا 22 برسید. مثلا اگر در روز 31 ماه دسامبر سال 1955 به دنیا آمده باشید عدد سرنوشت شما به این صورت به دست می آید:
عدد سال تولد=6=4+2=24=5+9+9+1 =1995
عدد ماه تولد=3=2+1=12
عدد روز تولد= 4=1+3=31
عدد سرنوشت= عدد سال تولد+ عدد ماه تولد+ عدد روز تولد=4=3+1=13=4+3+6
بنابراین عدد سرنوشت شما 4 است.

عدد خورشیدی
در این مرحله ، برای به دست آوردن عدد علامت خورشیدی خود ، باید به پاراگراف زیر توجه کنید. (مثلا اگر کسی در ماه آذر به دنیا آمده باشد عدد علامت خورشیدی او 9 است.)
حمل (متولد فروردین): 1 ، ثور (متولد اردیبهشت): 2 ، جوزا (متولد خرداد): 3 ، سرطان (متولد تیر): 4 ، اسد (متولد مرداد): 5 ، سنبل (متولد شهریور): 6 ، میزان (متولد مهر): 7 ، عقرب (متولد آبان): 8 ، قوس (متولد آذر): 9 ، جدی (متولد دی): 10 ، دلو (متولد بهمن): 11 و حوت: (متولد اسفند) 12

عدد تقدیر
برای به دست آوردن عدد تقدیر ، باید عدد سرنوشت را با عدد علامت خورشیدی جمع کنیم تا به یکی از اعداد 1 تا 9 یا 11 یا 22 برسیم. مثلا اگر عدد سرنوشت کسی 4 و عدد علامت خورشیدی او 9 باشد، آنگاه داریم: 4=3+1=13=4+9 یعنی عدد تقدیر او 4 است.تفسیر عدد تقدیر
پس از محاسبه عدد تقدیر خود آن عدد حتما یکی از اعداد زیر است پس خود را بشناسید:
عدد1) خود ساخته، شما فردی متکی به نفس، مستقل، مبتکر، مخترع ، فردگرا ، شایسته و رهبر هستید.

عدد 2) مطیع و گوش به فرمان ، شما فردی متواضع و فروتن ، آماده برای خدمت به دیگران ، علاقمند به کار دسته جمعی ، مهربان و با محبت ، یک همکار خوب ،
سیاستمدار، مصلح ، صبور و شکیبا ، شنوا و حساس نسبت به دیگران هستید.

عدد 3) برون گرا، شما فردی هستید که به راحتی افکار و احساسات درونی خود را ابراز می کنید. همچنین فردی خلاق، هنرمند، زیبا هستید. کسی که از استعدادهای خود برای فایده رساندن به همه استفاده می کند. فردی شوخ طبع و دوستی خوب.

عدد 4) منضبط، شماهرکاری که لازم و ضروری می دانید انجام می دهید.همچنین فردی وظیفه شناس، سخت کوش، خدمتگزار به دیگران، خویشتندار، خود کنترل، با کفایت و با لیاقت، سازمان دهنده، سازنده، بنیانگذار و دقیق و موشکاف هستید.

عدد 5) آزاد منش، شما فردی مخالف سلطه و قید و بند هستید. کسی که خود را با تغییرات سازگار می کند و می داند چگونه با موقعیت های غیرمنتظره مواجه شود. عاشق ایده های جدید، مکتشف، ماجراجو و اهل سفر، تیزبین، کسی که به خوبی یادگرفته که به آزادی دیگران احترام بگذارد.

عدد 6) سازمانگر و هماهنگ کننده، شماکسی هستید که در هر موقعیتی می داند چگونه افراد را با هم هماهنگ کند. مسئول، وظیفه شناس، وکسی که به خوبی خود را با دیگران هماهنگ می کند و از عهده مسئولیت ها به خوبی برمی آید. کسی که ارزش خانه و خانواده، کمک و حمایت دیگران را می داند. فردی که به خوبی می داند چه موقع باید به کمک دیگران بشتابد و چه موقع باید اجازه بدهد که دیگران خودشان به بهبود وضع خویش بپردازند.

عدد 7) درون گرا، شما کسی هستید که عقل و منطق و بصیرت را در درون خود یافته است و می داند چگونه بیندیشد، تحلیل کند، مطالعه کند، بخواند، به مراقبت بپردازد، از بیرون به مسائل بنگرد، در جستجوی حقیقت باشد، اکثر اوقات را به تنهائی بگذراند و یاد گرفته که از تنهائی نترسد.

عدد 8) محکم و پرقدرت، شما شخص قدرتمندی هستید که از قدرت خود به خوبی می توانید در راه کسب برتری های مادی بهره بگیرید، کسی که یاد گرفته چگونه از قوانین معنوی برای رسیدن به موفقیت مادی استفاده کند. شما می توانید بدون طمع ورزی و خودخواهی یا بهره کشی از دیگران به کنترل امور بپردازید و به موفقیت های مادی دست یابید.

عدد 9) ایثارگر و از خود گذشته، شما فردی فداکار و علاقمند به خدمت به دیگران هستید و همه چیز خود را فدای دیگران می کنید. فردی دوست داشتنی، دلسوز، بخشنده و با گذشت و دارای قدرت درک بالا هستید. یاد گرفته اید که آدم خشک و یک دنده ای نباشید و تعصبات بیجا را کنار گذاشته اید و نسبت به آنها بی توجه هستید. در هرموردی سعی دارید همان چیزی باشید که دیگران می خواهند و همواره در تلاش هستید که دنیا را جای بهتری برای زندگی بسازید.

عدد 11) روشنفکر، فردی هستید که همواره در جستجوی حقیقت است و از قوه درک شهودی خود استفاده می کند. آدمی مثبت اندیش و خوش بین هستید که فقط خوبی ها را در دیگران می بیند، با حقیقت زندگی می کند و نظرات روشنفکرانه خود را با دیگران در میان می گذارد. به خوبی قادر هستید از نیروهای روانی خود بهره بگیرید و به اتکای الهامات درونی خود جلو می روید. فردی دلسوز و مهربان، جسور و بی باک و در عین حال متواضع هستید.

عدد 22) مسلط برنفس، خویشتندار، شما نیروهای عظیم درونی را در خود پیدا کرده اید و آنها را برای انجام کارهای بزرگ و فایده رساندن به دیگران به کار می برید. شما خودتان را هرگز محدود نمی کنید و فقط به نیازهای بشری فکر می کنید و اینکه چگونه می توان از قدرت های خود برای انجام کارهای بزرگ استفاده کرد. شما فردی سازنده و دوراندیش هستید.


روش‌های عدد شناسی

تجزیه
تجزیه در عددشناسی روش‌های گوناگونی دارد .
مثلا :
27 برابر است با 3*3*3

27 تشکیل شده از 2 و 7

اجماع

در عددشناسی برای رسیدن به ریشه و تفسیر یک عدد تمامی اعداد آن را با هم جمع می کنند . تا حاصل یک رقمی یا برابر با 11 و 22 شود.

اجماع 531 می‌شود . 5+3+1=9

اجماع 7896 »»»  7+8+9+6=30 و ادامه اجماع 30 »»» 3+0=3

تنها اعداد 22 و 11 هستند که به عددهای یک رقمی تبدیل نمی شوند.

تفسیر اعداد


در تفسیر اعداد روش‌های متنوعی وجود دارد. که هر فرد بر اساس تجربه و دانشی که آموخته است، اعداد را تفسیر می‌کند. تفسیر اعداد نیاز به شهود یا کنترل نیروهای ذهن دارد.

اعداد مفرد


اینها مثالی هستند برای تفسیر استعداد اعداد.


[*]عدد 1 : نشانه قدرت خلاقیت، حمایت، نیکی و خیر خواهی.
[*]عدد 2 : نشانه قوه خلاقیت، حساس بودن، پدر یا مادر شدن، تولید.
[*]عدد 3 : نشانه آرمانگرایی، تعلیم و تربیت در سطح عالی، سفر به کشورهای دور دست، مذهب.
[*]عدد 4 : نشانه فردیت، نیروی ابتکار، قوه اختراع، تحمل، شکیبایی، چشم پوشی.
[*]عدد 5 : نشانه ارتباطات، تحرک، قابلیت تغییر پذیری.
[*]عدد 6 : نشانه جوهر زنانگی، ترحم، پول.
[*]عدد 7 : نشانه روحانیت، حساسیت، همدردی، رمز و راز.
[*]عدد 8 : نشانه عقل، فضیلت، آموختن به یاری تجربیات بدست آمده، ثبات قدم، صبر، مسئولیت.
[*]عدد 9 : نشانه کردار خصمانه، خشونت، نفوذ و شجاعت، تضاد، درگیری، تهاجم .

مثالی دیگر برای تفسیر اعداد، برای اشخاص مرتبط با این اعداد.

[*]عدد 1 : خود ساخته
[*]عدد 2 : مطیع و گوش به فرمان
[*]عدد 3 : برون گرا
[*]عدد 4 : منضبط
[*]عدد 5 : آزاد منش
[*]عدد 6 : سازمانگر و هماهنگ کننده
[*]عدد 7 : درونگرا
[*]عدد 8 : محکم و پر قدرت
[*]عدد 9 : ایثار گر و از خود گذشته

و دو عدد مرکب :

[*]عدد 11 : روشنفکر
[*]عدد 22 : مسلط بر نفس، خویشتندار

اما همیشه نمی توان بطور کامل یک عدد را تفسیر کرد. چرا که حداقل یک پنجم آن ظرفیت تغییر است و آنرا تقدیر می گویند. اعداد هم تفسیر مثبت دارند و هم منفی. یک عدد به تنهایی تفسیر خاصی ندارد. بلکه در مقابل دیگر اعداد و در کنار آنها تفسیر می‌شود.

 اعداد مرکب

[*]عدد 10 : چرخ ثروت
[*]عدد 11 : شیری با پوزه بند - مشتی گره کرده
[*]عدد 12 : ایثار - قربانی
[*]عدد 13 : حیات مجدد - تغییر
[*]عدد 14 : حرکت ...مبارزه
[*]عدد 15 : ساحر
[*]عدد 16 : برج مخروبه
[*]عدد 17 : ستاره جادوگر
[*]عدد 18 : تضاد مادی - روحانی
[*]عدد 19 : شاهزاده آسمان ها
[*]عدد 20 : بیداری
[*]عدد 21 : تاج و تخت جادوگر
[*]عدد 22 : تسلیم و احتیاط
[*]عدد 23 : ستاره شاهانه شیر
[*]عدد 24 : عشق، پول، خلاقیت
[*]عدد 25 : تشخیص و تجزیه و تحلیل
[*]عدد 26 : شراکت
[*]عدد 27 : عصای سلطنت
[*]عدد 28 : بره مطمئن
[*]عدد 29 : رحمت در هنگام سختی
[*]عدد 30 : شخص تنها و منزوی - تفکر و اندیشه
[*]عدد 31 : گوشه گیر - راهب تارک دنیا
[*]عدد 32 : ارتباط
[*]عدد 33 : تفسیر ندارد

عناصر چهار گانه

در نزد ایرانیان باستان و بعد از آن نزد مسلمانان اعداد چهارگانه دارای معنای زیر هستند.

[*]عدد اول ۱۹ - عدد جنگ . عدد مرگ . که به آن عدد باد هم می گویند .
[*]عدد آخر ۲۲ - عدد مهربانی .عدد لذت . که به آن عدد آتش هم می گویند .
[*]عدد ظاهر ۲۴ - عدد مادیات . عدد بخشش .که به آن عدد خاک هم می گویند .
[*]عدد باطن ۲۷ - عدد تربیت . عدد سلطنت .که به آن عدد آب هم می گویند .
بدو بدوبدو بدو
پاسخ
 سپاس شده توسط razer ، Mohsen Omidvar ، masoumeh ، baloot


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان