سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های تخصصی علوم رایانه و هنرهای دیجیتال

شباهت فایل ها
زمان کنونی: 25-11-2017، 08:33 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: f.atyeh
آخرین ارسال: f.atyeh
پاسخ 3
بازدید 3205
محبوب کنید:

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شباهت فایل ها
سلام به همه دوستان. امیدوارم سوالم رو جای درستی مطرح کرده باشم. اگر غیر از اینه دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید.
من چندین فایل دارم که شامل نام عکس هست. من این فایل ها رو شمارش کردم و خروجی این ها شامل فایل هایی هست که نرخ این عکس ها به ترتیب صعودیه. به عنوان مثال:
فایل f1‌: عکس a1 با نرخ m1
عکس a2 با نرخ m2 و الی آخر
فایل f2 : عکس a2 با نرخ n1
عکس a3 با نرخ n2 و الی اخر
و همین طور فایل های دیگه ....
تعداد و نوع عکس ها از اول نامحدود و نامشخصه. من تعداد ۱۰ تای اول (پرتکرارترین) این عکس ها رو جدا کردم. حالا من میخوام شباهت تقریبی این فایل ها رو با هم پیدا کنم که معیار من هم نرخ عکس ها است و هم نوع اونها. ضمن اینکه فایل ها ممکنه همپوشانی هم داشته باشن. مثلا فایلهای f1 , f2 , f6 تو یه دسته باشن. فایلهای f2 ,f3 , f7 هم تو یه دسته که f2 با هر دو دسته همپوشانی داره.
به نظر شما من چطور میتونم این کار رو انجام بدم ؟
ممنون از شما
پاسخ
 سپاس شده توسط Ehsan
سلام
با چه نرم افزاری ؟
لطفا بیشتر توضیح بدین
بدو بدوبدو بدو
پاسخ
(08-02-2015، 06:10 PM)Ehsan نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*با چه نرم افزاری ؟
لطفا بیشتر توضیح بدین

نرم افزار خاصی مد نظرم نیست. قبل از پیاده سازی, راه حل و یا به نوعی روش انجام کار یا الگوریتم برام مهمتره. من نظرم این بود اگر بشه از الگوریتم های هوش مصنوعی استفاده کنم و بعد اون رو به جاوا و یا scala پیاده کنم. البته مطمپن نیستم لزوما با روش های هوشی جواب بده.
البته اگر روش های بهتر و بهینه تری وجود داشته باشه که چه بهتر.
پاسخ
 سپاس شده توسط Ehsan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان