سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های تخصصی علوم رایانه و هنرهای دیجیتال

مقایسه زبان کردی با دیگر زبان های هندو اروپایی
زمان کنونی: 24-11-2017، 01:50 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Mohsen Omidvar
آخرین ارسال: Mohsen Omidvar
پاسخ 1
بازدید 1270
محبوب کنید:

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه زبان کردی با دیگر زبان های هندو اروپایی
Heart 
در این تاپیک زبان کردی رو با دیگر زبانهای هندواروپایی مقایسه کردم.بیشتر هدفم مقایسه کرمانجی بود (چون در مورد گویشهای دیگر اطلاعات کمی دارم)و برای تک تک گویش های کردی جای بحث داره.سعی کردم واژه های پرکاربرد رو مقایسه کنم ،برای کامل شدن این تاپیک ما را یاری کنید.
سپاس rose

پارسیPersian کرمانجیKurdishآلمانیGermanyایتالیاییitalianoانگلیسی *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
پرتغالیportuguêsاسپانیاییespañolسوئدیsvenskaفرانسوی *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
هلندیNederland
مو و خز- هری برای پشم و خز استفاده میشهheri & purHaar & Fellcapelli & pelliccehair & furcabelo & pelepelo & pielhår & hud cheveux & fourrurehaar & huid
برو - herryبه سرعت برو hurry/herry/herreHetzefrettahurrypressaprisahasthâtehaast
برو - هِرری - عجله کن hurry up/herry eHetze/Beeile dichsbrigatihurry upse apressedarse prisaskynda digDépêchez-voushaast je
بزرگ gêrgroßgrandegreat/grandgrandegran/grandebragénial/grandgroot
پرتو،اشعه rayê/ro/royêStrahlraggiorayraiorayorayrayon/raiestraal
نو (تلفظ کرمانجی : نَو)newneunuovonewnovonuevonyNouveaunieuwe
آره(تلفظ کرمانجی : اِ / ا یه)êah/a yêahjayeahsimjaouaisja
در کرمانجی یعنی (انجام) میشه/انجام دادنDo yêDoDoDoDoDoDoDoDo
انجام شده/گذاشته شده/گذاشتنDonierledigtfattoDonefeitohechoGjortterminéerledigt

[تصویر:  kurdish.jpg]
[تصویر:  kurmanj.jpg]
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
خورشید باش که اگر خواستی بر کسی نتابی نتوانی.
پاسخ
 سپاس شده توسط baloot ، Mehran ، esisb

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Heart آواها در زبان کردی Mohsen Omidvar 0 598 07-03-2016، 12:11 AM
آخرین ارسال: Mohsen Omidvar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان