انجمن های تخصصی علوم رایانه و هنرهای دیجیتال
افزودن گزینه «لغو ارسال» به جی‌میل - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی علوم رایانه و هنرهای دیجیتال (https://www.forum.cgaria.com)
+-- انجمن: رایانه (https://www.forum.cgaria.com/forum-236.html)
+--- انجمن: نرم افزار | سخت افزار | اینترنت و شبکه (https://www.forum.cgaria.com/forum-9.html)
+---- انجمن: اینترنت و شبکه (https://www.forum.cgaria.com/forum-17.html)
+----- انجمن: سرویسهای ایمیل (https://www.forum.cgaria.com/forum-20.html)
+----- موضوع: افزودن گزینه «لغو ارسال» به جی‌میل (/thread-788.html)افزودن گزینه «لغو ارسال» به جی‌میل - arnika.m - 24-06-2015

برای هرکسی بارها پیش آمده که متنی را در پیامک یا ایمیل خود نوشته و به اشتباه آن را برای چندین نفر ارسال کرده‌است،‌ اشتباهی که تاکنون پشیمانی برای آن سودی نداشت.
براساس گزارش CNN، اكنون شركت گوگل راه چاره‌اي براي جلوگيري از وقوع چنين اشتباهاتي انديشيده‌است. جي‌ميل،‌يكي از محبوب‌ترين سكوهاي ايميل در جهان اكنون به كاربران بين پنج تا 30 ثانيه پيش از ارسال نهايي پيام يا ايميل وقت مي‌دهد تا درصورت انصراف از ارسال،‌كليد لغو ارسال را فشار دهند و خود را از دردسر برهانند.

براي فعال كردن گزينه Undo Send كاربران بايد روي علامت چرخ‌دنده‌مانندي كه در بالاي سمت راست صفحه ايميل قرار گرفته كليك كرده و وارد بخش تنظيمات يا Setting شوند.

گوگل اين قابليت جديد جي‌ميل را روز دوشنبه اعلام كرد. اين شركت به صورت ناگهاني به‌روزرساني حساب‌هاي كاربري‌اش را آغاز كرده‌است اما به‌روزرساني تمامي اين حساب‌ها به بيش از دو هفته نياز خواهد‌داشت. اين گزينه تا پيش از اين به شكل يك گزينه آزمايشي در جيميل وجود داشت اما افراد كمي از وجود آن آگاه بودند.