سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های تخصصی علوم رایانه و هنرهای دیجیتال

خطاها و باگ های رایج در مکس | 3ds max | Error
زمان کنونی: 28-06-2017، 03:12 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان
نویسنده: Mohsen Omidvar
آخرین ارسال: Mohsen Omidvar
پاسخ 58
بازدید 45000
محبوب کنید:

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطاها و باگ های رایج در مکس | 3ds max | Error
Thumbs Up 
در این تاپیک به خطاها و مشکلات رایج در تریدی اس مکس می پردازیم.
لطفا مشکلات نصب و اجرا و باگهای مکس را در ادامه این تاپیک ارسال نمایید،در صورتی که مشکل شما به خطاهای مکس مرتبط نیست تاپیک جدید ایجاد کنید.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

گاهی اوقات در نسخه های کرک شده مکس مشکلاتی عجیبی پیش میاد

مثلا اربیت کردن در ویوپورت سخت میشه یا حرکت دادن ابجکتها غیر ممکن میشه و مشکلاتی از این قبیل،بعضی وقتها هم مکس کرش میکنه .

برای حل این مشکلات

فایلی با نام 3dsmax.ini هست که با پاک کردنش تمام تنظیمات مکس به حالت پیشفرض بر میگرده

اون فایل رو تو درایو C سرچ کنید و حذف کنید.

مسیر این فایل در تری دی مکس 2014 :

C:\Users\AppData\Local\Autodesk\3dsMax\2014 - 64bit\ENU

Errorاین روش بیشتر مشکلات موجود در 3dsmax رو حل میکنه

راه حل بهتر حذف یا تغییر نام فولدر ENU از همون مسیر قبلیه(حذف این فولدر ،اکثر مشکلات مکس رو حل میکنه -با اجرای دوباره مکس این فولدر دوباره ساخته میشه و هیچ جای نگرانی نیست)

یک راه دیگه هم هست که دونستنش ضرری نداره Huh :

برگرداندن مکس به تنظیمات اولیه !

برای اینکار به منوی customize برین وبعدload custom ui scheme بعد مسیر  C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2013\en-US\UI

و defaultui رو انتخاب کن

مکس رو ببندید و دوباره باز کنید.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

حل مشگل گاما :

ازمکس 2014 به بعد و ویری 3 گاما تغییراتی داشته که این تغییرات باعث سر در گمی کاربران مکس و وی ری شده ،گاما 2.2 یا 1 مسئله این است؟
گاما در مکس فعال باشه یا در وی ری؟ SRGB فعال باشه یا غیر فعال؟ color mapping چطور؟

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

راه حل رفع ارور FileLink.dlu بعد از نصب آپدیت تریدی اس مکس 2017 :
Error: “FileLink.dlu failed to initialize properly” after installing 3ds Max 2017.1 Update 1
گاهی اوقات بعد از نصب آپدیت ها یا سرویس پک ها در تریدی اس مکس با خطای زیر روبرو می شویم :
DLL <C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2017\stdplugs\FileLink.dlu> failed to initialize properly – not loading.”
بعد از این پیام یک پنجره با پیام زیر نمایش داده می شود
  “3ds Max failed to start” 
[تصویر:  0EM3A000000VZyR]
راه حل :
1. در این مسیر C:\Users\%username%\AppData\Local\Autodesk\3dsMax\2017 - 64bit\ENU
2.فایل Plugin.UserSettings.ini  را با نت پد باز کنید.
3.بر روی Save As کلیک کنید و یک فایل جدید به نام Plugin.UserSettings.ini.BAK ایجاد کنید.
4.مسیر زیر را از فایل Plugin.UserSettings.ini خذف نمایید :
Additional MAX plug-ins NVIDIA=C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2017\PlugIns\NVIDIA\Plugins\
5.به آدرس C:\Program Files\3ds Max 2017 مراجعه نمایید.
فایل plugin.ini  را در این مسیر و همچنین در پوشه en-US با نت پد باز کنید.
6.اطلاعات داخل فایل  Plugin.UserSettings.ini را در هر دو فایل plugin.ini  کپی کنید و هر دو فایل را ذخیره نمایید.
7.مکس را اجرا کنید.

مشکلات وی ری :
اکثر مشکلاتی که در وی ری بوجود میاد با نصب ورژن جدیدتر حل میشه ، همیشه ورژنهای قدیمی باگهای بیشتری نسبت به ورژن جدید دارن و سرعت ورژن های جدیدتر وی ری نیز معمولا دو تا پنج برابر بیشتر از ورژنهای قدیمی است.

سرویس پک ها و مشکلات مکس :
همیشه سعی کنید سرویس پکهای جدید مکس رو نصب کنید ، سرویس پک ها برای حل باگ ها و مشکلات مکس از طرف  شرکت اتودسک منتشر میشن،جهت دانلود سرویس پک ها و اکستنشن ها(اکستنشن ها قابلیتهای جدیدی به مکس اضافه می کنن) به سایت *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید* مراجعه نمایید.
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
خورشید باش که اگر خواستی بر کسی نتابی نتوانی.
پاسخ
 سپاس شده توسط 8813222 ، arnika.m ، 3dmaster ، Maxo ، razer ، samira jahanbin ، amir3d ، lousi_35763542 ، Ehsan ، baloot ، hich10
قبل از نصب نرم افزارهای سه بعدی سعی کنید نرم افزار your unistaller یا نرم افزارهای مشابه اون رو بر روی سیستمتون نصب کنید
تا در صورت اینکه تری دی مکس اکتیو نشد  بتونید دوباره تری دی مکس را نصب کنید
در غیر اینصورت باید ویندوز عوض کنید  یا سیستم ریستور کنید که البته  سیستم ریستورهمیشه جواب نمیده ولی نرم افزارyour unistaller به شما این امکان رو میده که تمام کدهای رجیسترشده نرم افزار مربوطه رو از رجیستری ویندوز حذف کنید.
توجه داشته باشید هنگام حذف تری دی مکس با استفاده از این نرم افزار حتما در حالت super mode انجام بشه .

در هنگام اکتیو کردن تری دی مکس بعد از نصب نرم افزار حتما روی فایل مربوط به کرک(کیجن)راست کلیک کرده و گزینه run as administrator رو انتخاب کنید ... همچنین uac را غیر فعال کنید  (Error البته یادتون نره که بعد از اکتیو کردن uac رو فعال کنید.) ... آنتی ویروستونم قبل نصب موقتا غیر فعال کنید و عملیات نصب و کرک مکس رو در حالت آفلاین انجام بدن.

Huh بعد از نصب پیشنهاد میکنم که دسترسی برنامه به اینترنت رو ببندین

آموزش جلوگیری از دسترسی برنامه ها به اینترنت :
پاسخ
 سپاس شده توسط 8813222 ، arnika.m ، 3dmaster ، Maxo ، razer ، samira jahanbin ، lousi_35763542 ، amir3d ، Ehsan
مرسی
عالی بود
پاسخ
 سپاس شده توسط Mohsen Omidvar
سلام من روی وین 8 وقتی تری دی مکس یا اتوکد یا فتوشاپ میریزم بعد از چند ماهی بدون اینکه به نت وصل باشم سیستم عامل خودش تشخیص میده که این کرک شده هست و لایسنس ارور میده.الاناومدم با نرم افزار آناینستالر تری دی مکس رو حذفش کردم و دوباره نصب کردم ارور 20 لایسنس ارور میدهیعنی قبل از اینکه باز بشه ها اصلا به پنجره لایسنس نمیرسه.رفتم یه ورژن بالاتر از قبلی ،2013 نصب کردم بازم همون ارور قبلی رو میده اینو دیگه تاحالا ندیده بودم باید چیکار کنم؟منم شغلم با این نرم افزارا هست چیگار کنم آخه؟ Sleepy Sad
پاسخ
نقل قول: سلام من روی وین 8 وقتی تری دی مکس یا اتوکد یا فتوشاپ میریزم بعد از چند ماهی بدون اینکه به نت وصل باشم سیستم عامل خودش تشخیص میده که این کرک شده هست و لایسنس ارور میده.الاناومدم با نرم افزار آناینستالر تری دی مکس رو حذفش کردم و دوباره نصب کردم ارور 20 لایسنس ارور میدهیعنی قبل از اینکه باز بشه ها اصلا به پنجره لایسنس نمیرسه.رفتم یه ورژن بالاتر از قبلی ،2013 نصب کردم بازم همون ارور قبلی رو میده اینو دیگه تاحالا ندیده بودم باید چیکار کنم؟منم شغلم با این نرم افزارا هست چیگار کنم آخه؟ 
سلام
ویندوز 8.1 یا بالاتر نصب کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط Ehsan
جناب امید وار درود بر شما و تشکر از زحماتتون
تو ویوپورت مکس به یک مشکلی برخوردم. زمانی که فایلی رو از C4D به 3Ds تبدیل می کنم و وارد مکس میکنم تو ویوپورت مکس به صورت شکسته شکسته و داغون کارو نمایش میده (مطابق لینک ارسال شده) در صورتی که ازش رندر میگیرم کارکاملا سالمه و فقط تو ویوپورت به این صورت نمایش داده میشه. لطفا راهنماییم میکنید اشکال از چی میتونه باشه
پاسخ
(05-07-2015، 11:04 PM)AHMADreza نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*جناب امید وار درود بر شما و تشکر از زحماتتون
تو ویوپورت مکس به یک مشکلی برخوردم. زمانی که فایلی رو از C4D به 3Ds تبدیل می کنم و وارد مکس میکنم تو ویوپورت مکس به صورت شکسته شکسته و داغون کارو نمایش میده (مطابق لینک ارسال شده) در صورتی که ازش رندر میگیرم کارکاملا سالمه و فقط تو ویوپورت به این صورت نمایش داده میشه. لطفا راهنماییم میکنید اشکال از چی میتونه باشه
این مشکل معمولا بخاطر متفاوت بودن توپولوژی در مکس و سینما فوردی بوجود میاد
اول نرمالها رو بررسی کنید ببینید برعکس نیست
مدل رو تبدیل به ادیتیبل پالی کنید و پالیگان ها رو smooth کنید ، ممکنه مشکل حل شه ، اگه نشد ریتوپولوژی کنید.
پاسخ
سلام. من 2013 3ds max را روی ویندوز اکس پی در  vmware نصب کردم چون سیستم عامل خودم مک هست. درست هم اکتیو شد و هیچ مشکلی تو نصب پیش نیومد. ولی وقتی برنامه را باز می کنم این error  را میده :

MAXscript callback script Exception  --Unknown system exception
لطفا کمک کنید  Sad
پاسخ
(21-08-2015، 10:57 AM)fsn123 نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام. من 2013 3ds max را روی ویندوز اکس پی در  vmware نصب کردم چون سیستم عامل خودم مک هست. درست هم اکتیو شد و هیچ مشکلی تو نصب پیش نیومد. ولی وقتی برنامه را باز می کنم این error  را میده :
لطفا کمک کنید  
در  vmware چند گیگ رم به xp اختصاص دادین؟
پیشنهاد میکنم از bootcamp و ویندوز 8.1 استفاده کنید،در bootcamp وقتی کامپیوتر را روشن می کنیمتعیین می کنیم که از کدام سیستم عامل می خواهیم استفاده کنیم
پاسخ
(21-08-2015، 12:04 PM)Mohsen Omidvar نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(21-08-2015، 10:57 AM)fsn123 نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام. من 2013 3ds max را روی ویندوز اکس پی در  vmware نصب کردم چون سیستم عامل خودم مک هست. درست هم اکتیو شد و هیچ مشکلی تو نصب پیش نیومد. ولی وقتی برنامه را باز می کنم این error  را میده :
لطفا کمک کنید  
در  vmware چند گیگ رم به xp اختصاص دادین؟
پیشنهاد میکنم از bootcamp و ویندوز 8.1 استفاده کنید،در bootcamp وقتی کامپیوتر را روشن می کنیمتعیین می کنیم که از کدام سیستم عامل می خواهیم استفاده کنیم

40G از رم رو به vmware اختصاص دادم و روی vmware دو تا ویندوز دارم. به نظرتون اگر ویندوز سون روی vmware بریزم باز هم مشکل پیدا می کنه؟
منظور این error چی هست؟
پاسخ
40 یا 4 گیگ؟ 
این ارور معمولا بخاطر هماهنگ نبودن قطعات سخت افزاری نمایش داده میشه
درایور کارت گرافیک و قطعات سخت افزاری رو نصب کنید.
ویندوز سون بهتره اما تضمینی وجود نداره که با نصب اون مشکلتون حل میشه،به هر حال باید با آزمون و خطا پیش برید
پاسخ
(21-08-2015، 12:42 PM)Mohsen Omidvar نوشته است: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*40 یا 4 گیگ؟ 
این ارور معمولا بخاطر هماهنگ نبودن قطعات سخت افزاری نمایش داده میشه
درایور کارت گرافیک و قطعات سخت افزاری رو نصب کنید.
ویندوز سون بهتره اما تضمینی وجود نداره که با نصب اون مشکلتون حل میشه،به هر حال باید با آزمون و خطا پیش برید

ممنون از پاسختون.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Error marjan 4 2,169 11-05-2015، 11:41 AM
آخرین ارسال: Mohsen Omidvar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان